REKRUTACJA 2017

15-09-2017

Rekrutacja - do 30. września 2017 r.  
wpisowe - 200 zł dla kursu rocznego i dla szkoły trzyletniej.
 
Opłata za jeden semestr:  
- dla kursu rocznego:   2.400 zł (dwa tysiące czterysta) 
- dla szkoły trzyletniej: 4.400 zł (cztery tysiące czterysta).
Wpłaty do 10. dnia każdego miesiąca w ratach uzgodnionych z dyrekcją szkoły i ujętych w indywidualnych umowach słuchaczy z dyrektorem szkoły.
 
Egzamin wstępny - 02.10.2017 r., godz. 17.00 w sali kameralnej PPSSW w Poznaniu, przy ul. Wschowskiej 14. (kod 60-164).
 
Należy przygotować: dwa wokalne utwory różniące się charakterem wykonawczym, różnorodnej literatury (może być także popularna, religijna itp.) oraz wiersz, względnie proza, recytowane z pamięci.
 
Na egzamin należy przybyć z godzinnym wyprzedzeniem, by pianista mógł przejrzeć nuty pieśni lub arii, można też zaśpiewać z własnym podkładem muzycznym.
 
Przy egzaminie należy okazać dowód wpłaty wpisowego, lub bieżąco uzupełnić przed egzaminem.
 
Z dokumentów - oprócz podania, należy wykazać się dowodem badania u lekarza foniatry. Jeśli uzyskanie badania nie jest możliwe, może być zaświadczenie laryngologa o ogólnym stanie gardła.
 
Dokument foniatryczny będzie można uzupełnić u lekarzy współpracujących z PPSSW.

 

Czytaj więcej

TRZYLETNI KURS WOKALNO-AKTORSKI

03-06-2015

Trzyletnie studium wokalno-aktorskie realizuje przedmioty muzyczne oraz teorytyczne realizowane w cylku zajęć indywidualnych, zespołowych (zajęcia w ciagu tygodnia) oraz zjazdów warsztatowych. Zajęcia prowadzonę są przez Ogólnopolską Kadrę Pedagogiczną - wykładowcy akademiccy, wokaliści, pianiści, aktorzy, tancerze a także specjaliści z dziedzi Techniki Alexandra, wystapień publicznych, pracy z mikrofonem, prawa autorskiego. Nowością w trybie nauczania w Studium jest wprowadzenie dodatkowych przedmiotów realizowanych w trybie warsztatowym w toku 3 lat nauki dających studentom mozliwość szerokiego kształcenia i przygotowania do zdań jakie stawia przed nimi zawód muzyka-wokalisty.

 

Czytaj więcej

ROCZNY KURS WOKALNO-AKTORSKI

03-06-2015

Roczny Kurs realizowany w ramach działalności PPSSW przeznaczony jest dla osób chcących przygotować się na studia muzyczne,  absolwentów Szkół Muzycznych II stopnia lub Uczelni Wyższych (kieruki wokalne, edukacja muzyczna) chcących uzupełnić swoje umiejętności. Przedmioty realizowane w ciagu roku zwązane są ze śpiewem solowym, kameralistyką wokalną, aktorstwem. Równocześnie wszyscy studenci biorą udział w projektach artystycznych zdobywając doświadczenie sceniczne. Nowością w rocznym toku nauczania jest realizacja dodatkowych przedmiotów realizowanych w formie warsztatów takch jak: Technika Alexandra, Sztuka Wystąpień Publicznych, Warsztaty Kameralistyki VOCE&PIANO. Uczestnictwo jest płatne Kwota ustalana jest przez Organizatorów - Towarzystwo Muzyczne Schola Cantorum osnaniensis, sprawującego opiekę nad PPSSW.

 

Czytaj więcej

Subskrybuj newsletter

Facebook

Video