Kolędy

W 1997r. z inicjatywy prof. Jadwigi Gałęskiej-Tritt nagrana została płyta z kolędami solowymi Feliksa Nowowiejskiego. Wykonawcami są studenci PPSSW którym na fortepianie towarzyszą Maria Bryła i Jacek Polański. Kolędy F. Nowowiejskiego a także kolędy innych polskich kompozytorów jak J. Maklakiewicz czy J. Świder stanowią podstawę repertuarową kolejnego projektu. Od 1998 odbyły się liczne koncerty z cyklu poetycko-kolędowego gdzie między piękną muzykę kolędową wplatane są nastrojowe teksty poetyckie czytane m.in. przez takich aktorów jak Maja Komorowska, Maciej Łysakowski, Paweł Hadyński. Koncerty z tego cyklu odbyły się m.in. na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, w Ratuszu Poznańskim, w auli Zespołu Szkół Muzycznych przy ul. Solnej w Poznaniu.

Projekt poza solowymi kolędami opracowanymi przez wielu kompozytorów polskich zawiera w sobie także opracowania chóralne poszarzajac swój repertuar o kolędy świata a także kompozycje stworzone specjalnie dla studentów PPSSW jak "Kolędowe impresje" czy "Zbawca nadchodzi" skomponowane przez Mirosława Gałęskiego.

Oprócz koncertów poetycko-kolędowych studenci prezentują tę piękną muzykę w kościołach w okresie bożonarodzeniowym występując w licznych kościołach Poznania, a także w okolicznych miejscowościach.

W ramach tego projektu rozpoczęły się także przygotowania do stworzenia przedstawienia jasełkowego z repertuarem kolędowym polskich kompozytorów przeplatanym tekstami poetyckimi.