Perły Muzyki Wokalnej

Projekt został po raz pierwszy zrealizowany i wystawiony na scenie Teatru Muzycznego w Poznaniu w czerwcu 1996r. Wykonawcami byli studenci Prywatnego Policealnego Studium Sztuki Wokalnej w Poznaniu, chór Schola Cantorum Posnaniensis, orkiestra i balet Teatru Muzycznego w Poznaniu oraz uczniowie i uczennice Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu. Kierownictwem muzycznym zajęła się prof. Jadwiga Gałęska-Tritt a reżyserią koncertu Daniel Kustosik. Organizatorem koncertu było Skyline Rechenzentrum Polska.

Koncert ten stał się punktem wyjścia do stworzenia nowego cyklu koncertowego PPSSW, który na stałe wszedł do repertuaru artystycznego. Od roku 2001 studenci i absolwenci szkoły występowali m.in. w teatrze w Gnieźnie, na koncercie towarzyszącym festiwalowi Legnica Cantat, w teatrze w Grudziądzu, w Krotoszynie, Ostrowie Wielkopolskim, Przygodzicach, Złotowie, a także w Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu w koncercie charytatywnym "Serca w prezencie" gdzie występowali z wybitnymi artystami scen operowych: Andrzejem Dobberem, Izabelą Kłosińską, Pawłem Antkowiakiem, Mariuszem Otto, czy też podczas imprezy charytatywnej w Hotelu Azzun prowadzonej przez Jana Pospieszalskiego i Iwonę Pavlovic.

Repertuar koncertowy tego projektu jest bardzo szeroki - od oper Mozarta po musical. Prezentowane są arie i ansamble m.in. z oper: "Czarodziejski flet" W. A. Mozarta, "Carmen" G. Bizeta, "Dama Pikowa" "Eugeniusz Oniegin" P.Czajkowskiego, "Marty" F. von Flotowa "Opowieści Hoffmanna" J. Offenbacha, "Straszny dwór" "Hrabina" S. Moniuszki, "Zamek na Czorsztynie" K. Kurpińskiego, "Traviata" G. Verdiego. Z operetek wymienić należy "Zemste nietoperza" "Barona Cygańskiego" J.Straussa, "Wesołą Wdówkę" F. Lehara, "Studenta Żebraka" C. Moelleckera. Podczas koncertu brzmia także znane melodie z musicali Bernsteina, Gershwina i wielu innych. Choreografia prezentowanych na scenie arii i scen zbiorowych została stworzona przez Mateusz Polita, natomiast kierownikiem artystycznym jest prof. Jadwiga Gałęska-Tritt.